Прес-центр

Новини

Оксана Калетник: При проведенні секвестру держбюджету вирішили «заморозити» соціальні виплати

Під час підготовки змін до державного бюджету серед урізання видатків заплановано й зменшення соціальних програм. Про це розповіла перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету, народний депутат України Оксана Калетник.

«На жаль, уряд прийняв рішення не підвищувати в цьому році розміри мінімальної заробітної плати, - зазначила Оксана Калетник. – Не буде змінюватися і прожитковий мінімум для розрахунку пенсій. Також передбачається відмінити її індексацію для деяких категорій пенсіонерів. На «заморожуванні» вказаних соціальних стандартів уряд планує зекономити майже 12 млрд. грн»

За словами Оксани Калетник, серед пропозицій є й зменшення соціальної допомоги, яку отримують батьки при народженні дитини. Планується, що така допомога не перевищуватиме 31 тисячу гривень і буде виплачуватися поступово протягом двох років.

Також під скорочення підпадають видатки, які планувалися для виплати соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, адже й вони залежать від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

«Оптимізувати» витрати в сфері освіти пропонується шляхом підвищення навантаження на педагогів, зокрема, збільшити тижневі академічні години на кожного вчителя, які потрібно напрацювати на посадовий оклад.

Під час секвестру держбюджету скоротяться не тільки соціальні видатки, але й видатки розвитку. Зменшення так званих видатків розвитку бюджету, які були заплановані на здійснення державних закупівель, будівництво та ремонтно-реставраційні роботи, крім позитивного моменту – скорочення дефіциту бюджету, матиме й наступний негатив – чим менше витратимо, тим менше заробить вітчизняна економіка.

Назад